Nezařazené

Úspěšná soutěžící na 31. mistrovství ČR ve zpracování textů v Neveklově

Naše žákyně z OA 4. B Pavlína Průdková se po vítězství v krajském kole v korektuře textu probojovala díky splnění nominačního limitu 9 000 bodů do finále mistrovství ČR ve zpracování textů. Mezi 31 účastníky obsadila vynikajícím výkonem 13 000 bodů sedmé místo. Jedná se o druhou nejlepší soutěžící v této disciplíně v historii naší školy (lépe si vedla jen Klára Pohlová, která dvakrát vyhrála MČR a na mistrovství světa byla v roce 2013 druhá a v roce 2015 třetí).

Máme radost i z úspěchů dalších tří našich žáků v krajském kole mistrovství. V konkurenci 12 soutěžících stříbrnou příčku vybojovala Markéta Konečná z OA 4. B (8 550 bodů), třetí skončil Marek Matocha z OA 4. B (8 300) a čtvrtá Veronika Klimešová z OA 4. A (7 650). Škoda, že se nemohla zúčastnit i bronzová ze školního kola – třeťačka Veronika Mackovčínová. Letošní soutěžící úspěšně navázali na své předchůdce. Metu nejvyšší v krajském kole získáváme pravidelně od roku 2012, kompletní stupně vítězů obsazujeme od roku 2014 (soutěž byla přerušena jen v době covidu).

Soutěžili jsme i v desetiminutovém opisu textu, ale tentokrát z důvodu kolize krajského termínu s jinou akcí jen ve školním kole. První místo v kategorii 2. až 4. ročník obsadil David Matuška z OA 3. B (303,7 čistých úhozů za minutu; 0,13 % chyb), druhé Kamil Vítek z OA 2. B (283,6; 0,14 %) a třetí Barbora Gráfová z OA 3. B (280,7; 0,21 %). Mezi prváky byla nejlepší Ella Yarmilla Middleton z OA 1. B (233; 0,08 %).

Všem blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Jana Dyčková

Zobrazit přehledy

Propagujte příspěvek

To se mi líbí

Okomentovat

Sdílet

redakce