Slavnostní předávání výučních listů a vysvědčení o závěrečné zkoušce na Střední škole Edvarda Beneše Břeclav

Dne 16. června 2026 se Střední škola Edvarda Beneše Břeclav stala dějištěm slavnostního předávání výučních listů a vysvědčení o závěrečné zkoušce absolventům oborů Mechanik elektrotechnik, Elektrikář silnoproud, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Strojní mechanik a Kadeřník. Ceremoniál se konal v prostorách Domu školství, kde se sešli žáci, jejich rodiny, učitelé i další hosté, aby společně oslavili významný milník v životě čerstvých absolventů.
Slavnostní setkání zahájil zástupce ředitele školy Mgr. Jiří Měchura, který ve svém projevu vyzdvihl úsilí, vytrvalost a odborné dovednosti žáků získané během studia. Předávání se zúčastnili také významní hosté, mezi nimi Mgr. Petr Vlasák, místostarosta města Břeclavi, a František Klimovič, zástupce generálního partnera společnosti FOSFA a.s.
Součástí programu bylo také ocenění nejlepších učňů, kteří dosáhli mimořádných výsledků u závěrečných zkoušek. Ocenění a finanční odměny předal za společnost FOSFA, a.s. František Klimovič, manažer projektu Fosfa EDU, společně se zástupci školy Mgr. Jiřím Měchurou, Mgr. Alešem Rylichem a Ing. Martinem Křenem.
Ocenění a finanční odměny získali tito žáci:
1. místo – odměna 15 000 Kč – Pham Vay Huy, obor Elektrikář silnoproud
2. místo – odměna 10 000 Kč – Jiří Třináctý, obor Mechanik elektrotechnik
3. místo – odměna 5 000 Kč – Tomáš Šimek, obor Strojní mechanik

Předávání výučních listů a vysvědčení se neslo ve slavnostním duchu. Každý absolvent převzal své vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list z rukou třídních učitelů. Někteří žáci byli navíc oceněni za výjimečné studijní výsledky, reprezentaci školy, aktivní účast v projektech a mimoškolních aktivitách. Pamětní listy jako poděkování za jejich práci a přínos škole převzali z rukou zástupce ředitele školy Mgr. Jiřího Měchury a místostarosty města Břeclavi Mgr. Petra Vlasáka.
Kulturní program obohatily žákyně Pedagogického lycea specializace hudební výchova, které svým vystoupením přispěly k příjemné a slavnostní atmosféře celé akce. Závěr ceremoniálu patřil společnému fotografování absolventů, pedagogů a hostů.
Střední škola Edvarda Beneše Břeclav tímto slavnostním ceremoniálem uzavřela další úspěšný školní rok a vyslala do života novou generaci kvalifikovaných odborníků, kteří jsou připraveni uplatnit své znalosti a dovednosti v praxi nebo pokračovat v dalším vzdělávání.
Autor článku:
Ing. Dagmar Pavlíková Nešporová
Odkaz foto:
16. 6. 2026 Předávání výučních listů a vysvědčení o závěrečné zkoušce – sseb – album na Rajčeti




