Turistický kurz ve Vysokých Tatrách

Ve dnech od 15.6.-19.6. se naši žáci společně se spřátelenou školou z Trnavy zúčastnili výletu do Vysokých Tater. Vzhledem k dlouhé cestě jsme první den navštívili interaktivní galerii umění – Tricklandii a na prohlídku tatranských drah s výkladem. Následující dva dny jsme absolvovali výstupy přes vodopády pod Lomnický štít, Popradské a Štrbské plesa. Poslední den jsme zavítali do historického města Kežmarok, kde jsme obdivovali opravený hrad z roku 1463 a dále 300 let starý kostel zapsaný v seznamu památek UNESCO.
Věříme, že žáci si výlet do Vysokých Tater a okolí dostatečně užili. Spolupráce s kolegy z Trnavy byla na výborné úrovni, těšíme se na další společné akce nejen ve Vysokých Tatrách.
Josef Ošmera, Petr Gigerich



